• فارسی
 • English
 • صنعتی

  بتن (خود متراکم) :

  یکی از انواع بتن ها که ظهور آن به چندین دهه پیش باز می گردد بتن خود متراکم است که با ویژگیهای خاص خود امکانات جدیدی را در اختیار مهندسین قرار داده است.
  با استفاده از این بتن می توان بر مشکلات ناشی از عدم تراکم مناسب بر سازه های بتنی از جمله کاهش عمر مفید و دوام سازه ها فائق آمد.
  بتن خود متراکم عبارت است از بتن با کارایی زیاد و عدم جداشدگی که می تواند پس از ریخته شدن در محل مورد نظر فضای قالب را پر کند و اطراف آرماتورها را بدون نیاز به تراکم مکانیکی فرا بگیرد بطور کلی بتن خود متراکم با مصالح مشابه بتن معمولی ساخته می شود و در برخی موارد برای ساخت آن علاوه بر مقادیر نسبتاً زیاد روان کننده ها از افزودنی های اصلاح کننده نیز استفاده می شود.
  مصرف پودر شیشه در بتن می تواند انبساط ASR در حضور سنگدانه های فعال جلوگیری کند همچنین بهبود مقاومت پودر شیشه در ملات و بتن چشمگیر است.
  آزمایشات بافت میکروسکپی نشان دهنده این است که پودر شیشه می تواند یک مخلوط متراکم تر تولید کند و خصوصیات لازم بتن را بهبود بخشد.

  حفاری:

  در زمینه حفاری، شرکت دانه های شیشه ای پنج سایز ultra fine, fine, medium, course, ultra course را طبق استاندارد های جهانی ارائه می دهد .
  دانه های شیشه ای بعنوان بلبرینگ کوچک برای کاهش اصطحکاک و فشار عمل می کند و هیچگونه واکنش شیمیایی انجام نمی دهد و این عوامل باعث افزایش طول عمر مته حفاری می گردد و این به نوبه خود در حفاری های زاویه دار باعث کاهش گشتاورد و گسترش ظرفیت حفاری می گردد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *